------------------------------------------------KULTURYSTYCZNE FORUM SIŁACZY W CAŁEJ POLSCE-------------------------------------

ZDROWIE, SPRAWNOŚĆ, SPORT, FACHOWA PORADA, BADANIA DLA SPORTOWCÓW, OPIEKA PROFILAKTYCZNA, NAGRODY ZA WKŁAD, ZABAWA I PRZYJEMNOŚĆ - TYLKO U NAS

Ogłoszenie

AUTORYZOWANY PUNKT ODŻYWEK WROCŁAW: OLIMP HDT MUSCLE TECH LABRADA BIOGENIX Mogę dać korzystne rabaty, jeszcze niższe ceny niż sklep oferuje. Wysyłam również ze strony forum na zamówienie. Kwestia kontaktu skype: PAWLILIMICIMITED Zamówienia będą wysyłane z Wrocławia a forma płatności po omówieniu szczegółów.

#1 2008-01-15 10:00:02

kaamill

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-15
Posty: 5
Punktów :   

Siła uderzenia

Zgdonie z obietnica art o sile ciosu. Na starcie warto by wyjaśnić 2 rodzaje siły.

Siła statyczna - siła wypracowywana na siłowni. Siła statyczna nie przekłada się na siłe uderzenia!!! Osoba wyciskająca na ławce 150 kg może mięć słabszą siłe ciosu od osby wyciskającej 90 kg.

Siła dynamiczna- siła uderzenia ręką, nogą, młotkiem przy sile dynamiczne wykorzystywana jest energia całego ciała.

Krótki test dla porównania obu sił: 1. Bierzemy 5 kg wyciskamy 100 razy na laweczce (siła statyczna), nie jest to szczegolnie meczace. 2. Bierzemy 5 kg młotek uderzamy w opone lub ziemie przy uderzeniu techincznym wykorzystując całe ciało ( siła dynamiczna) stanowi to duży trud i wysiłek a nawet jest duże prawdopopobienstwo nie wykonania 100 uderzen.

Jak wzmocnić uderzenie?

1. Podstawą jest technika, czyli uderzenie całym ciałem ze skrętem stóp, bioder, uderzenie pod właściwym kątem, prawidłowo układając pięści.
Wniosek: Należy trenować pod okiem trenera, który pokaże nam co i jak, korygując błędy w razie potrzeby. Osoba silniejsza- kulturysta nie bedzie uderzal mocniej od osoby trenującej w klubie.

2. Masa ciała- cohdzi tu głownie o masę dostosowaną do wzrostu, prawidłowa masa ciała dal osoby o wzroście 180 to 80 kg +/-5kg. Nie nalezy na sile zbijac wagi, by walczyc w nizszej kategorii wagowej skutki takich zabiegow sa tragiczne problemy z kondycja, sercem,etc.
Nienalezy tez na maksa zwiekszac swojej masy miesniowej, gdyz może to utrudnić wykonywanie wielu techink, głównie w przypadku bicepsów...

3. Timing, czyli uderzenie w odpowiednim czasie, np. gdy przeciwnik jest odsłonięty, nie ma równowagi, etc.

4. Punkt trafienia- ważne jest by trafiać w tzw. punkty witalne

5. Ilość wcześniej otrzymanych uderzeń przez przeciwnika

6. Czy mięsnie przeciwnika były napięte czy nie - jest to szczególnie ważne przy udeżeniach na korpus

7. Szybkość wychodzącego uderzenia

Moze potem jeszcze to rozbuduje, ale narazie mi sie nie chce i nie wiem czy komu kolwiek sie przyda

Czekam na pytania!

autor: Kaamill. Kopiowanie zabronione!!!

Offline

 

#2 2008-01-15 19:27:50

jkd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-14
Posty: 11
Punktów :   

Re: Siła uderzenia

dobry krótki i zwięzły artykuł o sile uderzenia... Wbrew pozorom i stereotypom laików że 100 kg "paker" ma silniejszy strzał od zawodnika  trenującego kontaktowe sporty walki...  rzeczywistość jest zupełnie inna

Offline

 
--------------------------------------------- KULTURYSTYKA - ODŻYWIANIE - SUPLEMENTACJA -------------------------------------------------------

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels-in https://www.hotelstayfinder.com